GENEL BAŞKAN YARDIMCISI BUDAK: “TOPLUMDA UMUT YARATTIK ŞİMDİ BU UMUDU ZAFERE DÖNÜŞTÜRECEĞİZ”  
22.05.2018
1278
Yazı Boyutu: A- A+
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI BUDAK: “TOPLUMDA UMUT YARATTIK ŞİMDİ BU UMUDU ZAFERE DÖNÜŞTÜRECEĞİZ”

“ARTIK TEK YUMRUK OLACAĞIZ”


CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, ülkenin tarihi bir kavşakta bulunduğuna dikkat çekerek, Cumhuriyet Halk Partisi’nin toplumda yarattığı umudu, demokrasi zaferine dönüştürmek için hazır olduğunu söyledi. Budak, “Çünkü artık kişisel hırs ve isteklerin önüne geçerek tek bir yumruk olacak, ülkemize ve çocuklarımıza karşı tarihi sorumluluğumuzu yerine getireceğiz” dedi.

Budak, şu ifadelere yer verdi:

“İçinde bulunduğumuz tarihi dönemeçte Cumhuriyet Halk Partisi olarak attığımız her adımla ezberleri bozmaya devam ediyoruz. Önce 15 milletvekilimizle demokrasiye kurulan kumpası yerle bir ettik, ardından bütün toplum kesimlerinde büyük bir coşku ve heyecanla karşılanan cumhurbaşkanı adayımızla umut olmayı başardık.

Şimdi bu umudu, büyük bir hassasiyet, titizlik ve yoğun çalışmalarla hazırladığımız aday listelerimizle ve örgütümüzle birlikte demokrasi zaferine dönüştürmek için hazırız. Artık kişisel hırs ve isteklerin ötesine geçerek tek bir yumruk olacak, ülkemize ve çocuklarımıza karşı tarihi sorumluluğumuzu yerine getireceğiz. Ekonomide felaket senaryolarının konuşulduğu, eğitimin, sosyal adaletin yerle bir edildiği, demokrasinin hiçe sayıldığı bir Türkiye’yi yeniden inşa etmek için bütün kadrolarımızla tek yürek mücadele edeceğiz. Çünkü aydınlık bir Türkiye için gösterdiğimiz bu çaba, çocuklarımıza olan namus borcumuzdur.

İnanıyoruz ki bu ülkede yaşayan her yurttaşımız da kendi üzerine düşen sorumluluğu yerine getirecek, sandığa gidip demokrasiden ve özgürlükten yana oyunu kullanacaktır. 24 Haziran’da bir bayram havasında demokrasinin önündeki bütün duvarları yıkacak, özlediğimiz aydınlık Türkiye’ye kavuşacağız.”